close
Breaking news

Samochody ciężarowe należą do najczęściej eksploatowanych pojazdów. N...read more O bezpieczeństwie kierowcy samochodu ciężarowego, innych uczestników ruc...read more Na działalność i sukces firm transportowych zajmujących się przewozem t...read more Każdy przedsiębiorca posiadający firmę transportową wie, że koszt napr...read more

Zakup używanego samochodu ciężarowego

Kompletowanie floty samochodów ciężarowych to niemały wydatek, dlatego wielu przedsiębiorców szuka oszczędności lub dofinansowania takiej transakcji. Zakup fabrycznie nowych tirów często przekracza możliwości osób dopiero rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej, dlatego rozsądnym rozwiązaniem w ich przypadku jest nabycie pojazdów używanych.

Używane znaczy gorsze?

Niekoniecznie, ale z całą pewnością należy wybrać rozsądnie konkretny egzemplarz. Niektóre ciężarówki nawet po kilku latach użytkowania prezentują się całkiem dobrze, a ich stan techniczny również nie pozostawia wiele do życzenia. Dotyczy to przede wszystkim pojazdów renomowanych firm oraz modeli słynących ze swej niezawodności. Właśnie wśród tego typu pojazdów należy poszukiwać samochodów ciężarowych, jakie mają stworzyć flotę firmy transportowej.

Gdzie szukać?

Podczas poszukiwania używanych samochodów ciężarowych nie warto ograniczać się wyłącznie do jednego źródła informacji. Dobrym rozwiązaniem jest więc przeglądanie ofert zamieszczanych w prasie, pytanie wśród znajomych o tego typu oferty czy też odwiedzanie komisów z ciężarówkami. W obecnych czasach dużym ułatwieniem dla osób chcących skompletować flotę samochodów ciężarowych jest internet. Przeglądanie zamieszczanych w sieci ogłoszeń jest bardzo wygodne i nierzadko pozwala znaleźć świetną ofertę.

Jak wybrać?

Poszukując używanych samochodów ciężarowych warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat interesującego modelu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy jest on awaryjny. Może okazać się, że tańsze w zakupie pojazdy będą drogie w utrzymaniu ze względu na duże spalanie czy też drogie części tir. Być może rozsądniejszym wyborem będzie więc ciężarówka nieco droższa w zakupie, ale za to tania, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne, albo cechująca się niezawodnością.

O czym pamiętać?

Kiedy już zostanie podjęta decyzja o sfinalizowaniu transakcji, konieczne jest spisanie umowy ze sprzedawcą. Jeśli pojazd sprowadzany jest z innego kraju, należy sporządzić umowę w dwóch językach i umieścić w dokumencie jak najwięcej informacji dotyczących stanu pojazdu. Pamiętajmy też, że nie powinniśmy go podpisywać w sytuacji, gdy którykolwiek z zamieszczonych w nim zapisów jest niezrozumiały. Zdecydowanie lepiej jest dopilnować wszystkich kwestii formalnych, niż później mieć problemy z powodu nieprawidłowo sporządzonej umowy.

Zobacz http://esklep.star-hurt.pl/

Story Page