• Print
close
Breaking news

Samochody ciężarowe należą do najczęściej eksploatowanych pojazdów. N...read more O bezpieczeństwie kierowcy samochodu ciężarowego, innych uczestników ruc...read more Na działalność i sukces firm transportowych zajmujących się przewozem t...read more Każdy przedsiębiorca posiadający firmę transportową wie, że koszt napr...read more

Wymiana części tir

Samochody ciężarowe należą do najczęściej eksploatowanych pojazdów. Nie ma w tym nic dziwnego – przewóz towarów bez tirów byłby znacznie utrudniony. Producenci samochodów ciężarowych starają się dostarczyć swoim klientom auta charakteryzujące się niezawodnością, a jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo na drodze oraz komfort prowadzenia. Ponieważ jednak tiry pokonują wielokilometrowe trasy, poszczególne ich części zużywają się, aż przychodzi pora na ich wymianę.

Gdzie kupować części do samochodów ciężarowych?

Kiedy w wyniku wyeksploatowania bądź usterki konieczna jest wymiana takich elementów, jak amortyzatory tir, siłowniki hamulca czy sprzęgło, w pierwszej kolejności na myśl przychodzi sklep z częściami do ciężarówek. Warto też przejrzeć ofertę hurtowni części tir. Zarówno jedne, jak i drugie nierzadko oferują sprzedaż produktów przez internet. Korzystanie z możliwości dokonania zakupu online obecnie nie wiąże się już z większym ryzykiem oszustwa. Sklepy tego typu dbają o dobrą opinię, dlatego starają się, aby transakcja odbywała się sprawnie, a osoby kupujące jak najkrócej czekały na przesyłkę.

 

Jakość ma znaczenie

Sklepy z częściami do samochodów ciężarowych nierzadko mają w swojej ofercie produkty zróżnicowane pod względem ceny, a co za tym idzie – również jakości. Ostrożnie należy więc podchodzić do zakupów elementów silnika czy zawieszenia w podejrzanie niskiej cenie. Może okazać się, że tego typu produkty to tanie podróbki, które chociaż dostępne są w atrakcyjnej cenie, z trwałością i dobrą jakością niewiele mają wspólnego. Montowanie tego typu części do ciężarówek może ponadto wpływać na obniżenie bezpieczeństwa użytkowania pojazdu. Nagła awaria elementu układu zawieszenia czy motoru w trasie bywa przyczyną groźnych sytuacji na drodze. Zdecydowanie lepiej jest więc sięgać po oryginalne części tir lub też zdecydować się na dobrej jakości zamienniki, które będą równie trwałe, ale za to kosztują nieco mniej.

Dobry warsztat samochodowy

Wybór dobrej jakości części do samochodów ciężarowych to oczywiście nie wszystko. Trzeba też powierzyć naprawę sprawdzonemu warsztatowi, w którym pracują prawdziwi fachowcy. Dobry mechanik nie tylko sprawnie wymieni uszkodzoną część, ale też zweryfikuje czy inne podzespoły nie uległy awarii i jeśli zajdzie taka potrzeba – usunie usterkę.

Story Page