close
Breaking news

Samochody ciężarowe należą do najczęściej eksploatowanych pojazdów. N...read more O bezpieczeństwie kierowcy samochodu ciężarowego, innych uczestników ruc...read more Na działalność i sukces firm transportowych zajmujących się przewozem t...read more Każdy przedsiębiorca posiadający firmę transportową wie, że koszt napr...read more

Jak obniżyć koszty naprawy ciężarówek

Każdy przedsiębiorca posiadający firmę transportową wie, że koszt naprawy ciężarówki może wiązać się z niemałymi wydatkami, a dodatkowo powodować straty w związku z przestojami. Jeśli awarii ulega jednocześnie kilka pojazdów, poniesione koszty odczuwane są znacznie bardziej. Co zrobić, aby je ograniczyć?

Uwaga na pozorne oszczędności

Mogłoby się wydawać, że najlepszym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z naprawą samochodów ciężarowych jest stosowanie tanich części zamiennych i korzystanie z usług warsztatu, który ma niskie ceny. W rzeczywistości jednak znacznie ważniejsza jest jakość – zarówno części do samochodów ciężarowych Mercedes, SCANIA czy Jelcz, jak i usług świadczonych przez mechaników. Zdecydowanie korzystniej jest wydać nieco więcej na części zamienne tir i naprawę, ale mieć pewność, że problem z silnikiem, sprzęgłem lub hamulcami został rozwiązany na dobre, niż po niedługim czasie ponownie naprawiać usterki spowodowane kiepską trwałością elementów zamiennych lub brakiem wiedzy mechanika.

Części wymienne

Na rynku dostępne są zarówno oryginalne części do tirów, jak i tańsze od nich zamienniki. Czy należy decydować się wyłącznie na te pierwsze? Niekoniecznie. Jeśli produkty mniej znanych producentów dostępne są w niższej cenie, a jednocześnie charakteryzują się podobną jakością co markowe części, można zdecydować się na nieco tańszą opcję. Lepiej jednak unikać montowania części używanych, co do których nie ma pewności jak długo posłużą. Złym pomysłem będzie też wykorzystanie podczas naprawy tanich podróbek, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Solidna flota

Najlepszym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć napraw jest skompletowanie floty składającej się z niezawodnych pojazdów, które rzadko ulegają awariom. Zakup takich ciężarówek oraz regularne przeglądy to najlepszy sposób, by ograniczyć wydatki związane z naprawami. Warto o tym pamiętać już na etapie poszukiwania i kupowania ciężarówek do firmy transportowej, niezależnie od tego, czy jest to małe, średnie czy duże przedsiębiorstwo.

 

Story Page