close
Breaking news

Samochody ciężarowe należą do najczęściej eksploatowanych pojazdów. N...read more O bezpieczeństwie kierowcy samochodu ciężarowego, innych uczestników ruc...read more Na działalność i sukces firm transportowych zajmujących się przewozem t...read more Każdy przedsiębiorca posiadający firmę transportową wie, że koszt napr...read more

Czym kierować się wybierając dostawcę części do samochodów ciężarowych?

Osoby prowadzące własną firmę transportową doskonale wiedzą, że eksploatacja tirów nieodłącznie związana jest z koniecznością ich serwisowania oraz w razie potrzeby kupowania części zamiennych. Wybór rzetelnego dostawcy, który może zaproponować dobrą cenę, jest więc kluczowy. Czym kierować się poszukując sklepu lub hurtowni z tego typu produktami?

Dostępność części

Samochody ciężarowe należą do najbardziej eksploatowanych pojazdów na drogach, dlatego wraz z upływem czasu ich poszczególne mechanizmy i elementy się zużywają, aż przychodzi pora na ich wymianę. Jeśli sklep z częściami do ciężarówek może pochwalić się dużym wyborem elementów przeznaczonych do różnych modeli tirów, jest większa szansa, że kupimy w nim dokładnie to, czego nam potrzeba. Jest to ważne ze względu na możliwość ograniczenia przestojów związanych z naprawą awarii – im szybciej dostaniemy niezbędną część, tym szybciej będzie można ją zamontować. Oczywiście może też zdarzyć się, że w magazynie nie będzie akurat niezbędnego do naprawy elementu, a wówczas liczy się czas jego sprowadzenia.

TytułDuży wybór

Dobry sklep z częściami do samochodów ciężarowych powinien oferować swoim klientom zróżnicowane pod względem ceny produkty. Najlepiej, jeśli podczas zakupów mamy wybór pomiędzy droższą częścią oryginalną, a zamiennikiem dostępnym w niższej cenie, który jednak cechować się będzie dobrą jakością. Montowanie tanich podróbek w samochodach ciężarowych nie należy do najlepszych pomysłów, ponieważ najczęściej kończy się ponowną wizytą w warsztacie i wymianą nietrwałego elementu na nowy. Tutaj warto zapytać o radę kompetentnego sprzedawcę lub skonsultować się z mechanikiem – specjaliści podpowiedzą jakie produkty sprawdza się najlepiej.

Rabaty dla stałych klientów

Chociaż podczas kupowania części do ciężarówek kluczowe znaczenie ma ich jakość, warto przyjrzeć się cenom i wybrać dostawcę z najbardziej atrakcyjną pod względem finansowym propozycję. Dobrym wyborem będzie też sklep lub hurtownia części tir oferująca zniżki dla stałych klientów

Story Page